Visos įmonių interneto svetainės yra unikalios savo turiniu, tačiau technologiškai jos panašios. Visas jas sudaro tie patys komponentai: domenas, hostingas, turinio valdymo sistema ir dizainas.

Nėra jokių taisyklių, kaip vykdyti svetainės kūrimo procesą, tačiau nuo 2004 metų kurdami interneto svetaines Lietuvos įmonėms suformavome sklandžiausią veiksmų eigos praktiką savo klientams. Tai padeda greičiau sukurti svetainę, optimaliau panaudoti lėšas, o svarbiausia – priimti geresnius sprendimus ateičiai. Paspaudę ant kiekvieno žingsnio pavadinimo rasite straipsnį ta tema su išsamiais patarimais.

  • Išsirinkite domeną. Tai jūsų interneto svetainės adresas ir el. pašto adresų kamienas. Ant pasirinkto domeno kursite savo įvaizdį lankytojų akyse, šį adresą jie įsives į savo naršyklių ir el. pašto adresynus, šis adresas bus naudojamas auginant svetainės reputaciją ir reitingus paieškos sistemose. Įsitvirtinusio adreso keitimas dažniausiai būna verslui skausmingas procesas, tad patariame skirti pakankamai laiko tinkamo domeno pasirinkimui.
  • Išsirinkite interneto svetainės platformą. Tai turinio valdymo sistema, kurios pagalba administruojate visą svetainę. Nuo jos priklausys jūsų interneto svetainės saugumas, funkcionalumas, paieškos sistemų reitingai ir veikimo greitis. Einant metams svetainėje sukursite pakankamai daug turinio, kurio perkėlimas į kitą platformą dažnai būna komplikuotas. Pasirinkus tinkamą platformą ateityje nusprendus atnaujinti svetainę tereikės pakeisti jos dizainą, o sistema su savo turiniu ir duomenų bazėmis išliks.
  • Išsirinkite serverio paslaugą. Patikima serverio paslauga garantuos stabilų ir greitą svetainės veikimą. Kad ir kokią gerą svetainę turėtumėte, tik nuo serverio priklauso, ar jūsų lankytojai ir paieškos sistemos ją išvys.
  • Išsirinkite dizainerį arba dizainą. Interneto svetainės dizainas nulems, ar jūsų svetainė bus patogi naudotis ir maloni akiai. Nors tinklapio dizainas kuriamas tik 2 – 3 metams, o po to keičiamas, būtina investuoti į jo optimizavimą pardavimams, kad jau šiandien ateinantys lankytojai virstų klientais.
  • Optimizuokite svetainę paieškos sistemoms. Tai pirmas žingsnis norint pritraukti naujus lankytojus į savo interneto puslapį. Svarbu nuo pirmų dienų pasijungti lankytojų srauto analizės įrankius ir tinkamai suformatuoti turinį, kad svetainė taptų gyva ir aktuali lankytojams.