Kaip išsirinkti hostingą ar serverį?
Kokį hostingą ar serverį pasirinkti, pirmiausia priklauso nuo Jūsų pasirinktos turinio valdymo sistemos techninių reikalavimų. Standartiškai hostingas bendruose serveriuose (angl. shared hosting) turi tokius apribojimus:
- PHP programavimo kalba – TVS turi būti parašyta PHP kalba arba sugeneruoti statiniai HTML failai. Jei Jūsų TVS parašyta Python, .NET, JAVA ar kt. kalba, teks rinktis dedikuotą serverį ir susikonfigūruoti aplinką tokiai programavimo kalbai.
- MySQL duomenų bazė – TVS turi veikti su MySQL 5 arba pilnai suderinama duomenų baze, pvz.: Maria DB. Jei sistema reikalauja specifiškai Oracle, Microsoft SQL ar kt. duomenų bazės serverio, jį teks įsidiegti dedikuotame serveryje.
Jei Jums ir reikia PHP su MySQL (Lietuvoje dauguma interneto sistemų ir veikia tokiuose serveriuose), skirtumas tarp hostingo ir dedikuoto serverio iš esmės bus tik resursų kiekis. Jei serveris reikalingas atviro kodo turinio valdymo sistemai ar el. parduotuvei, svetainės kūrimo pradžioje suteikiamų resursų kiekis nėra labai svarbus. Kol nežinote, kiek resursų reikės, užsisakykite mažiausią planą – jį bet kada galėsite pasididinti.
Jei jūsų pasirinkta turinio valdymo sistema turi specifinių reikalavimų konfigūracijai ir iš karto reikia dedikuoto serverio, prieš lygindami resursų kiekius pasidomėkite aparatine įranga. Pradžioje Jums nereikės daug CPU, RAM ir HDD resursų, bet dėl lėtų kietųjų diskų ar RAM modulių svetainės darbas bus lėtesnis nuo pirmųjų dienų. Lygindami CPU, pasidomėkite, kiek GHz galios suteikia vienas branduolys. Lygindami RAM išsiaiškinkite, koks jų MHz greitis. Lygindami kietuosius diskus, palyginkite RPM greitį, esant galimybei rinkitės greitesnius SAS diskus arba SSD atmintines. Greitesnė įranga nulemia didesnes paslaugų kainas, tačiau galbūt jums labiau tinka 50GB vietos greituose SAS ar SSD diskuose, nei 200GB dvigubai lėtesniuose įprastuose diskuose.
Dar svarbesnis už aparatinę įrangą yra profesionalus serverio administravimas, kad serveris veiktų patikimai ir greitai. Lėtai besikraunanti svetainė ar lūžinėjantys serveriai sugriauna SEO pastangas ir sukelia nuostolius dėl prarastų potencialių klientų. Lygindami serverių patikimumą, išsiaiškinkite jų pasiekiamumo garantiją (angl. uptime SLA). Svarbus ne tik skaičius, pvz.: 99% ar 99,9%, bet ir ką teikėjas darys, jei tokia garantija bus sulaužyta. Kompensacijos suma leidžia suprasti, kaip rimtai teikėjas vertina savo garantiją.