Prisijungti prie savo el. pašto dėžutės galime per naršyklę arba per susikonfigūruotą asmeniniame kompiuteryje veikiančią programą (pvz.: Microsoft Outlook).

El. paštas naršyklėje (angl. webmail)

Prie savo el. pašto dėžutės galime prisijungti su bet kuriuo kompiuteriu ar telefonu į naršyklę įvedę http://mail.JŪSŲDOMENAS. Užsikrovusiame puslapyje įvedame el. pašto dėžutės adresą bei slaptažodį ir prisijungiame. Tuomet galime peržiūrėti gautus el. laiškus bei siųsti naujus.

Tai patogiausias būdas naudotis el. paštu keliuose skirtinguose kompiuteriuose. Visada ir visur matysite tuos pačius el. laiškus ir viskas veiks vienodai. Tereikia vieną kartą nusistatyti savo parašą, kalbą ir t.t.: Kaip susikonfigūruoti Hosted Email naršyklėje?

El. paštas asmeniniame kompiuteryje per IMAP

Kiekviename asmeniniame kompiuteryje susikonfigūruojame savo el. pašto dėžutę. Tuomet nebereikia kiekvieną kartą prisijunginėti prie el. pašto dėžutės ir tikrinti, ar yra naujų el. laiškų – apie juos programa praneš automatiškai.

Visi laiškai skirtinguose kompiuteriuose matomi tie patys, nes jie kas kelias minutes sinchronizuojami su serveriu. Jei neturime interneto prieigos, vis dar galime matyti paskutinių kelių mėnesių laiškus. Prisijungę prie dėžutės per naršyklę, matome visus tuos pačius laiškus.

El. pašto programa tik atlieka naršyklės funkciją. Joje gali būti daugiau funkcijų, nei naršyklėje (pvz.: kontaktai, kalendoriai ir t.t.), tačiau kitose programose ar telefone jų nematysime. Savo parašą ir kt. nustatymus reikės sukonfigūruoti kiekvienoje programoje atskirai.

Norėdami naudotis el. paštu savo asmeniniame kompiuteryje, susikonfigūruokite el. pašto programą.

El. paštas asmeniniame kompiuteryje per POP3

Kaip ir IMAP atveju, susikonfigūruojame tokią pačią el. pašto programą ir gauname laiškus į kompiuterį. Skirtumas tik toks, kad POP3 protokolas parsiunčia laišką į kompiuterį ir ištrina jį iš serverio. Po kiekvieno el. laiškų patikrinimo serveris lieka tuščias ir taip taupoma vieta serveryje. Todėl POP3 protokolu dėžutę galima naudoti tik viename kompiuteryje. Prisijungus su kitais kompiuteriais ar naršyklėje, nematysime jokių laiškų.

Naudojantis el. paštu per POP3, nelieka galimybės su tais pačiais laiškais dirbti kituose kompiuteriuose, perkelti jų į kitą el. pašto serverį, atkurti el. laiškų archyvo iš serverio ir t.t. Todėl šiais laikais POP3 naudojamas tik laiškų perdavimui viena kryptimi, pvz.: iš vienos el. pašto dėžutės perkėlimui į kitą IMAP el. pašto dėžutę.