Tera.lt hostingas suteikia po nemokamą SSL sertifikatą kiekvienai Jūsų interneto svetainei. Daugiau informacijos, kas yra SSL sertifikatai ir kaip jie veikia.

SSL sertifikatai kiekvienai svetainei išduodami individualiai, įrašant į jį Jūsų svetainės duomenis, ir galioja ribotą laikotarpį. Todėl susikūrę naują svetainę, turite patys jai įdiegti naują SSL sertifikatą. Visa tai galite atlikti neišeidami iš serverio valdymo pulto.

Pastabos dėl nemokamų SSL sertifikatų veikimo

  1. Domeno kontrolė patikrinama HTTP metodu, panašiai kaip įkeliant HTML failą į serverį. Todėl SSL sertifikatas gali būti išduotas tik tuomet, kai domenas ir jo www subdomenas jau veda į mūsų hostingo serverį. Jei tai yra kitame serveryje https:// adresu jau veikianti interneto svetainė ir Jums būtina SSL sertifikatą įdiegti prieš nukreipiant domeną į mūsų serverį, šis SSL sertifikatas netinka. Tokiu atveju galite įsidiegti savo senąjį SSL sertifikatą arba užsisakyti laikiną nemokamą SSL sertifikatą. Tik po svetainės perkėlimo galėsite pakeisti savo sertifikatą į nemokamą, išduodamą šiame puslapyje aprašomu metodu.
  2. Sertifikatai išduodami su tokiu šakniniu sertifikatu, kurio nėra Windows XP ir senesnėse jau nebepalaikomose operacinėse sistemose. Todėl senesniuose kaip 15 metų kompiuteriuose šis sertifikatas bus rodomas kaip išduotas nepatikimo leidėjo.
  3. Neužsisakius individualaus IP adreso, https:// adreso veikimui naudojama SNI technologija. Windows XP, Android 2.3 ir kitos senesnės operacinės sistemos neturi šios technologijos, todėl jose https:// adresas neveiks.

Įjunkite SSL funkcionalumą savo domenui

Prisijungę prie serverio valdymo pulto, eikite į puslapį Domenų valdymas. Čia domenų lentelėje paspauskite ant savo domeno.

Domeno nustatymuose turi būti pažymėta varnelė SSL Palaikymas.

Žemiau esančiame skyriuje private_html nustatymai domenui galite pasirinkti tokius variantus:

  • Naudoti private_html katalogą Rinkitės tik tuomet, kai http:// ir https:// adresais rodomos skirtingos interneto svetainės, arba iš http:// vykdomi tik nukreipimai į https://.
  • Naudoti simbolinę nuorodą iš private_html į public_html - bus naudojami tie patys duomenys http ir https protokolams Daugumai klientų reikia rinktis šį variantą.

Jei viską atlikote teisingai ir dar neįdiegėte SSL sertifikato, adresu https://www.JŪSŲ-DOMENAS.lt turite matyti perbrauktą spynos ikoną ir klaidą su kodu ERR_CERT_COMMON_NAME_INVALIDJūsų ryšys nėra privatus.

Įdiekite SSL sertifikatą

Prisijungę prie serverio valdymo pulto, eikite į puslapį SSL Sertifikatai. Čia pažymėkite Nemokamas SSL sertifikatas. Žemiau esančioje formoje įveskite savo el. pašto adresą ir daugiau nieko nekeiskite. Puslapio apačioje paspauskite Išsaugoti.

Jei viską atlikote teisingai, po dviejų minučių adresu https://www.JŪSŲ-DOMENAS.lt turite matyti žalią spynos ikoną ir:

  • Pranešimą To change this page, upload a new index.html to your private_html folder, jei domeno private_html nustatymuose (aukščiau) pasirinkite pirmą variantą.
  • Savo svetainę, jei domeno private_html nustatymuose (aukščiau) pasirinkite antrą variantą.

Dažniausios problemos

Neįvyksta domeno patikrinimas

Error: http://tera.lt/.well-known/acme-challenge/letsencrypt\_XXX is not reachable. Aborting the script.
Please make sure .htaccess or WWW server is not preventing access to /.well-known folder.

Domeno kontrolės patikrinimui serverio valdymo pultas Jūsų virtualiame serveryje aplanke .well-known sukuria specialų failą. Tą failą turi atsidaryti sertifikavimo centras, paskui jis ištrinamas.

Jei visas užklausas peradresuojate į index.php failą, sertifikavimo centras negali atsidaryti jam reikalingo failo. Turite sukurti išimtį, kad užklausos į .well-known aplanką nebūtų nukreipiamos kitur.

Arba galite laikinai (trumpiau nei minutei) pakeisti .htaccess failo pavadinimą. Tuomet neliks visų nukreipimų ir svetainė laikinai neveiks, bet įvyks domeno patikrinimas. Tokiu atveju kaskart atnaujinant SSL sertifikatą tai reikės atlikti rankiniu būdu, todėl patariame rinktis pirmąjį variantą.

https:// veikia, bet naršyklė nerodo žalios spynos

Jūsų svetainė yra nepritaikyta veikti https:// adresu ir naudoja http:// nuorodas. Plačiau (Nr. 5): 10 dažniausių SSL sertifikatų diegimo ir naudojimo klaidų