Norėdami pakoreguoti domeno DNS nustatymus, savitarnos sistemoje einame į Mano paslaugos, paspaudžiame ant Anycast DNS, tuomet DNS įrašų valdymas. Čia matome visus jau sukurtus DNS įrašus ir galime juos koreguoti.

Koreguoti galime tik įrašo reikšmę (angl. value) ir galiojimo laiką (TTL). Jei reikia pakeisti įrašo vardą (angl. host) arba tipą (angl. type), ištriname seną įrašą ir sukuriame naują.

Jei keičiame jau egzistuojantį įrašą, kol jis įsigalios, gali tekti laukti tokį periodą, koks buvo senasis įrašo galiojimo laikas (TTL). Laukimo periodas yra prognozuojamas sekundės tikslumu. Jei žinome, kad mūsų DNS įrašo senasis TTL buvo 1 val., o po valandos pakeitimų nesimato, vadinasi, kažkas pakeista neteisingai.

TTL sutrumpinimas

Kas yra DNS įrašo galiojimo laikas (TTL)?

Naudojant ilgus TTL ir dažnai keičiant DNS įrašus, internete išplinta daug skirtingų to paties vardo DNS nustatymų. Pvz.: kas valandą pakoreguojant įrašą su pirminiu TTL 24 val., po paros tinkle esame išplatinę 24 skirtingus DNS nustatymus ir negalime kontroliuoti, kurie vartotojai kurį nustatymą mato. Todėl dar prieš atliekant DNS įrašo reikšmės (angl. value) pakeitimą, ne vėliau kaip iki reikšmės pakeitimo likus dabartinio įrašo TTL terminui rekomenduojama pakeisti TTL į trumpesnį, pvz.: 5 minutes.

DNS įrašo reikšmę pakeičiame tik įsigaliojus naujajam trumpesniam TTL. Tuomet pakeitimas bus greičiau įvykdomas ir kils mažiau komplikacijų. Jei prireikia papildomų reikšmės pakeitimų, juos galime greitai įvykdyti. Tik įsitikinę, kad viskas tikrai gerai veikia, atstatome TTL į pradinį.

Platesnė informacija, kaip geriausia atlikti MX įrašų ir jų TTL reikšmių keitimą keičiant el. pašto serverį: Planas, kaip persikelti el. pašto dėžutes nepertraukiant darbo

Vardų serverių keitimas

.LT domenų registro DNS serveriuose visų domenų NS įrašai saugomi su 2 val. galiojimo laiku. Vadinasi, pakeitus domeno vardų serverius, tas pakeitimas turi įsigalioti per 2 val. Šį periodą, kol visiškai neįsigaliojo naujieji vardų serveriai, rekomenduojama nekoreguoti DNS įrašų. Jei visgi koreguojame, tą privaloma atlikti abiejuose vardų serveriuose.

Keičiant ir vardų serverius, ir DNS įrašus, dažnos situacijos:

  • Jei senojo DNS serverio įrašo TTL yra ilgesnis nei 2 val., net pasikeitus vardų serveriams senasis DNS įrašas gali galioti visą savo TTL laiką. Todėl pakoreguoti naujojo serverio DNS įrašai taps matomi ne po 2 val., o kai nustos galioti senojo DNS serverio įrašai.
  • Jei mūsų DNS įrašai turi trumpesnius nei 2 val. TTL, po vardų serverių pakeitimo naujame serveryje atliekami pakeitimai vis tiek bus matomi tik po 2 val.