DNS įrašo vardas (angl. host) yra domeno priešdėlis (pvz.: www).

Kurdami domeno lygio įrašą, vardo laukelį paliekame tuščią. Tuščių įrašų adrese nėra priešdėlio, todėl tai yra pats domenas, pvz.: tera.lt. Dauguma DNS įrašų turi tuščią vardo laukelį, kuris gali būti atvaizduojamas arba kaip tuščias, arba kaip simbolis @, arba kaip domenas su tašku (pvz.: tera.lt.).

Kai norime sukurti subdomeną, vardo laukelyje įvedame tik subdomeno priešdėlį. Prie to, ką įvedame, DNS serveris visada prideda patį domeną. Pavyzdžiui, įrašome vardą www, tuomet įrašo adresas yra www.tera.lt.

Vardo laukelyje galime vesti bet kokį domeno priešdėlį, pvz.: mail, crm, localhost, intranetas ir t.t. Jie atitinkamai sukurs subdomenus mail.tera.lt, crm.tera.lt, localhost.tera.lt, intranetas.tera.lt ir t.t. Vardą gali sudaryti tik lotyniškos raidės, skaičiai, minuso ženklas - ir brūkšnelis _.

Specialią reikšmę turi tik šie vardai, jie turi būti įvedami tiksliai kaip 1 simbolis:

  • * – tai yra visi individualiai nenustatyti subdomenai, angl. wildcard. Jei visi mūsų subdomenai veda į tą patį serverį, galime sukurti vieną įrašą su vardu *, o ne kurti kiekvienam subdomenui atskirą įrašą.
  • @ – taip žymimas tuščias vardas.

DNS vardas (host) yra tik priešdėlis, o ne visas adresas! Jei į vardo laukelį įvesime www.tera.lt, tai pilną adresą serveris supras kaip www.tera.lt.tera.lt.