DNS įrašų reikšmės yra viešos, t.y. bet kuris kompiuteris gali kreiptis į DNS serverį ir jos paprašyti. Todėl bet kurio veikiančio DNS įrašo reikšmę galime sužinoti į DNS serverį nusiuntę standartinę DNS užklausą.

Kai siunčiame DNS užklausą nenurodę DNS serverio adreso, ją išsprendžia mūsų kompiuterio maršrutizatorius. Jis kreipiasi į tuos DNS serverius, kurie nurodyti domeno registracijoje, t.y. kurie dabar matomi ir naudojami internete.

Jei norime gauti DNS atsakymą iš dabar nenaudojamo DNS serverio (pvz.: norime patikrinti naujo dar nenaudojamo DNS serverio nustatymus arba sužinoti senojo jau nebenaudojamo DNS serverio nustatymus), Server laukelyje nurodome bet kurį norimo DNS tinklo serverį, pvz.: ns1.tera.lt.

G Suite Toolbox

Paprasčiausias įrankis DNS užklausos suformavimui – G Suite Toolbox Dig. Į laukelį Name įvedame įrašo pavadinimą (host) ir pasirenkame įrašo tipą arba ANY – visi. Name server nurodome tik tuo atveju, kai atsakymo norime iš dabar nenaudojamo DNS serverio.

Atsakymo pavyzdys:

;QUESTION
dom.lt. IN NS
;ANSWER
dom.lt. 86400 IN NS ns2.tera.lt.
dom.lt. 86400 IN NS ns1.tera.lt.
dom.lt. 86400 IN NS ns4.tera.lt.
dom.lt. 86400 IN NS ns3.tera.lt.

Question vietoje matome savo užklausą – prašome dom.lt DNS zonos NS tipo įrašų. Answer vietoje matome jų reikšmes, po vieną eilutėje. Eilės tvarka pateikiami tokie duomenys: host (tas pats, kokį įvedėme), TTL, po IN seka įrašo tipas ir reikšmė.

DNSstuff

Identiškai veikia, tik gražiau atsakymą suformuoja ir DNSstuff Tools. Bloke DNS Lookup įvedame domeną (pvz.: tera.lt). DNS Record Type pasirenkame Any. Jei norime sužinoti nustatymus nenaudojamame DNS serveryje, įvedame jo adresą į Optional Server. Patvirtiname. Ataskaitoje matome lentelę su visais viešai prieinamais to domeno įrašais.