Vardų serveris ir DNS serveris yra tas pats dalykas. Tą patį serverį įprasta vadinti vardų serveriu, kai kalbame apie domeno nustatymuose nurodomus NS (angl. Name Server) įrašus, o DNS (angl. Domain Name System) serveriu – kai kalbame apie kitus domeno DNS zonos įrašus.

.LT domenų registro DNS serveriai saugo kiekvieno domeno vardų serverių adresus. Dažniausiai jie būna 4 ir prasideda priešdėliu ns.

Vardų serverius įvedame domeno nustatymuose. Jei domeną perkame toje pačioje sistemoje, kur valdomi ir DNS serveriai, dažniausiai nieko keisti nebereikia – vardų serverius teikėjo sistema nustato automatiškai.

Žiūrint techniškai, domenų registro DNS serveriai mūsų domenui susikuria NS tipo DNS įrašus, kuriuose nustato mūsų nurodytus vardų serverių adresus. NS tipo įrašai nurodo, kur saugoma pilna to domeno DNS zona.

NS tipo DNS įrašų vertė privalo būti domenas, o ne IP adresas. Ir tas domenas privalo būti DNS serverio adresas. Jei ten įvesime kitos svetainės adresą ar serverio IP adresą, domenas apskritai nustos veikti. Plačiau, kaip nukreipti domeną ne į vardų serverius, o į kitą svetainę: Kaip teisingai nukreipti domeną į kitą svetainę.