DNS zona – tai visi domeno DNS nustatymai ir visi jo DNS įrašai. Keičiant domeno vardų serverius būtina tvarkingai perkelti kiekvieną DNS įrašą į naująjį DNS serverį. Priešingu atveju tą įrašą naudojanti interneto svetainė, el. pašto serveris ar kt. nustos veikti.

Dažniausiai DNS serverių administratoriai vartotojams neleidžia nei eksportuoti, nei importuoti visos DNS zonos. Todėl kiekvieną įrašą turime nukopijuoti individualiai.

Dauguma DNS serverių neleidžia koreguoti NS ir SOA įrašų. Naujajame DNS serveryje jų nereikia keisti – juos paliekame tokius, kokius nustato serverio administratorius.

Jei turime priėjimą prie senojo DNS serverio valdymo pulto

Nusikopijuojame visus, išskyrus NS ir SOA tipų, įrašus iš senojo DNS serverio. Tuomet sukuriame analogiškus DNS įrašus naujajame DNS serveryje.

Dabar jau galime pakeisti domeno vardų serverius.

Jei neturime priėjimo prie senojo DNS serverio valdymo pulto

Nėra jokio būdo sužinoti pilną senosios DNS zonos įrašų sąrašą neturint specialios prieigos. Jei domenas vis dar veikia senajame DNS serveryje, tuomet po vieną bandome atkurti tik svarbiausius įrašus.

Pirmiausia sužinome visus domeno DNS zonos įrašų reikšmes. Plačiau: Kaip sužinoti DNS įrašo reikšmę? Tuomet visus, išskyrus SOA ir NS tipų, įrašus identiškai sukuriame naujajame DNS serveryje.

Dabar DNS serveris turi visus reikalingus domeno įrašus, bet neturi jokių subdomenų įrašų. Kad galėtume juos sukurti, privalome žinoti, kokie subdomenai yra naudojami ant to domeno. Kiekvienas domenas turi bent vieną subdomeną – www. Identiškai kaip ir pagrindiniam domenui, tame pačiame DNS užklausų įrankyje įvedame nebe domeną, o subdomeną (pvz.: www.tera.lt). Taip kiekvienam subdomenui individualiai nukopijuojame visus jo DNS įrašus į naująjį vardų serverį.

Dabar jau galime pakeisti domeno vardų serverius.

Jei pamiršome kažkurį subdomeną, po vardų serverių pakeitimo jis nustos veikti. Kai bandysime siųsti DNS užklausą ir gauti to domeno DNS įrašus, nieko nematysime, nes jau naudojami naujieji vardų serveriai, o juose tokio DNS įrašo nesukūrėme. Kad gautume DNS įrašus iš senojo serverio, jei jame DNS zona dar neištrinta, tame pačiame DNS užklausų įrankyje į Server laukelį įvedame senojo vardų serverio adresą, pvz.: ns1.serveriai.lt. Tuomet matysime ne tuos DNS įrašus, kurie veikia dabar, o tokius, kokie jie veiktų, jei domenas vis dar naudotų senuosius vardų serverius.