A tipo DNS įrašas

Nukreipia domenui adresuotus tinklo paketus į IPv4 adresą.

Tinklo paketai naudojami bet kokiai serverių komunikacijai tarpusavyje, todėl praktiškai kiekvienas DNS vardas turi po A tipo įrašą, kurį naudoją hostingas ar kitokia serverio paslauga.

AAAA tipo DNS įrašas

Tokios pačios paskirties įrašas kaip ir A, skirtas nurodyti IPv6 adresams. Jis turi nurodyti to paties kaip ir A įrašas serverio IPv6 adresą.

Kol kas ne visi serveriai turi IPv6 adresą, tad šio tipo įrašai ne IT įmonių DNS zonose naudojami retai.

CNAME tipo DNS įrašas

Nurodo, kad įrašas yra kito DNS įrašo sinonimas. Todėl reikšmėje nurodomas ne IP adresas, o pirminio DNS įrašo vardas.

CNAME gali būti naudojamas vietoje A įrašo – negali būti ir A, ir CNAME įrašų tuo pačių vardu. Plačiau: Kaip pakeisti DNS nustatymus, kad svetainė veiktų greičiau.

MX tipo DNS įrašas

Nurodo laiškus priimančio el. pašto serverio adresą. Serverio adresas privalo būti domenas, o ne IP adresas.

Laiškų priėmimui galime pasijungti kelis el. pašto serverius, kad vienam sugedus neprarastume laiškų, todėl ir MX įrašai tam pačiam vardui gali būti keli. Jų eilės tvarką nustatome su papildomu pirmenybės nustatymu (angl. priority). Dažniausiai pagrindinio serverio pirmenybę nustatome 10, o atsarginių serverių – didiname kas 10.

NS tipo DNS įrašas

Tokie patys NS įrašai, kokius turime nurodyti domeno nustatymuose. Jei jie nesutaptų su domenų registro DNS serveryje esančiais NS įrašais, mūsų DNS serveryje esantys DNS nustatymai netektų galios.

NS įrašus visada keičiame domeno nustatymuose, o ne DNS zonos nustatymuose.

TXT tipo DNS įrašas

Specifinėms tarnyboms nurodo tekstinius duomenis. Dažniausiai naudojama domeno nuosavybės patvirtinimui, el. pašto laiškų autentifikavimui ir pan.

TXT įrašo reikšmėje rašomas bet koks tekstas, apskliaustas viršutinėmis kabutėmis. Dauguma grafinę vartotojo sąsają turinčių DNS valdymo pultų kabutes prideda automatiškai, tad į jų reikšmės laukelį vedame tik norimą tekstą.

WR tipo DNS įrašas

WebRedirect yra A įrašo ir HTTP lankytojų nukreipimo derinys. Plačiau: Kaip teisingai nukreipti domeną į kitą svetainę.

Kitų tipų DNS įrašai

Tinklo tarnybos naudoja ir kitų tipų specifinius DNS įrašus. Interneto svetainės ir el. pašto serveriai dažniausiai naudoja tik aukščiau išvardintų tipų DNS įrašus. Jei serverio administratorius nurodė sukurti kitokio tipo DNS įrašą, pasitarkite su pagalbos tarnyba, kaip sukurti tokį DNS įrašą naudojamame DNS serveryje. Dažniausiai DNS serveriai palaiko visus DNS įrašus, tik ne visus galima valdyti per grafinę vartotojo sąsają.