Domenas yra domenų zonos (galūnės) registro vardų serveryje sukurtas unikalus DNS įrašas. To įrašo sukūrimas ir palaikymas vadinamas domeno registracija. Domeno registracijos paslaugą parduoda įvairūs interneto paslaugų teikėjai. Bet kiekvieno domeno registraciją visada įvykdo tas pats konkrečios domeno galūnės registro administratorius savo serveryje.

Domeno DNS zona yra bet kurio paslaugų teikėjo DNS serveryje saugomi visi vieno domeno nustatymai: kur laikoma interneto svetainė, koks serveris priima mums siunčiamus el. laiškus ir t.t. Kiekvienas interneto paslaugų teikėjas turi savo atskirus DNS serverius. DNS zonos nėra unikalios, to paties domeno DNS zonos gali būti sukurtos keliuose skirtinguose DNS serveriuose. Kuriame serveryje sukurta DNS zona yra naudojama, priklauso nuo to, kurie vardų serveriai nurodyti domeno registracijoje, t.y. registro DNS serveriuose.

Nors dažniausiai ir perkamos iš to paties paslaugų teikėjo, techniškai tai yra dvi atskiros paslaugos. Kai kalbame apie domeno nustatymus, tai yra domeno registracijos paslaugos valdymo puslapyje įvedami duomenys. Kai kalbame apie DNS zonos nustatymus, tai yra DNS serverio valdymo pulte įvedami duomenys.